KATEGORIE PRODUKTÓW

 
Znajdź produkt:
Wybierz producenta:
   
  Odmrażacze i skrobaczki (7)
Baterie DURACELL (4)
Breloki do kluczyków (4)
Czyszczenie chromów (2)
Czyszczenie deski rozdzielczej (42)
Czyszczenie klimatyzacji (5)
Czyszczenie plastików (27)
Czyszczenie skóry (11)
Czyszczenie tapicerki (16)
Do Chłodnic (9)
Do Układu Kierowniczego (3)
Dobre na prezent (7)
Dom i Ogród (16)
EURO 2012 (0)
Inne (63)
Kity (5)
Kleje (72)
Konserwacja opon i felg (17)
Konserwacja silnika (17)
Konserwacja uszczelek (5)
Lakiery (2)
Latarki (17)
Likwidacja zarysowań (19)
Mycie szyb (24)
Nanotechnologia (3)
Odrdzewiacze (14)
Odświeżacze i zapachy (53)
Pielęgnacja lakieru (16)
Produkty dla warsztatów (68)
Płyny do Spryskiwaczy (5)
Regeneracja lakieru (20)
Ściereczki do czyszczenia (12)
Silikony (36)
Smary i Oleje (50)
Szampony (18)
Uszczelniacze (6)
Woski koloryzujące (14)
Woski uniwersalne (14)
Wycieraczki samochodowe (10)
Wyprzedaż garażowa (1)
Wyprzedaż posezonowa (0)


POMOC

Jak kupowaćZwroty i reklamacjeRegulamin sklepuAutokosmetyki SonaxVideo poradnikLinki sponsorowane

NOWOŚCI

Usuwanie rys z lakieru samochodowego T-Cut

 
 
 
Wszystko o produkcie T-cut Color Fast
 
 
Kosmetyki i środki chemii samochodowej
 
 
Przygotuj samochód przed zimą
 
 
Poradnik pielęgnacji samochodu
 
 
Poradnik - którego wosku użyć
 
 
Poradnik - szampony
 
 
Poradnik - regeneratory
 
 
Poradnik - woski
 
 
Poradnik - preparaty do kół i felg
 
 
Poradnik - preparaty do el. zewnętrznych
 
 
Poradnik - kokpit
 
 
Poradnik - dodatki do paliwa i oleju
 
 
Opinie z listów użytkowników produktów Carplan
 
 
 
     
HISTORIA PRODUKTU T-CUT COLOR FAST
........................................................................................................................

Preparat T-Cut Color Fast dostępny jest na rynku polskim już od kilku lat. W tym czasie zdobył uznanie wśród użytkowników samochodów, zyskując opinię najlepszego preparatu do pielęgnacji lakieru samochodowego. Pogląd ten podzielają również kierowcy w wielu krajach na całym świecie. Ciągle pozostaje on jedynym preparatem, pozwalającym uzyskać szybko i łatwo kompleksową pielęgnację, regenerację i ochronę lakieru. Dzięki swej innowacyjności i zaawansowaniu technologicznemu jest produktem XXI wieku, w pełni zaspokajającym oczekiwania wymagających klientów.


DLACZEGO T-CUT COLOR FAST
..........................................................................................................................

Lakiery samochodowe stale narażone są na negatywny wpływ warunków atmosferycznych i drogowych oraz niszczące działanie czynników mechanicznych (np. myjnia automatyczna), powodujących m. in. płowienie, utlenianie i zarysowania wierzchniej warstwy lakieru, zanieczyszczenia smołą, żywicą, owadami.
Prawidłowa pielęgnacja samochodu, po umyciu szamponem, składa się z kilku etapów: usunięcia utlenionej warstwy lakieru i uciążliwych zabrudzeń, likwidacji drobnych rys oraz odbarwień, przywrócenia oryginalnej barwy, a następnie zabezpieczenia karoserii wytrzymałym woskiem.
Dla uzyskania odpowiedniego efektu trzeba zastosować szereg różnych preparatów, mających dość wąskie spectrum działania: regeneratory lakieru, pasty lekkościerne, woski tradycyjne i koloryzujące.

Mankamentem tej metody jest fakt, że dla uzyskania zadowalającego rezultatu trzeba poświęcić sporo czasu i wysiłku.
Woskujący regenerator lakieru T-Cut Color Fast zastępuje wymienione wyżej preparaty: pomaga usunąć szybko i skutecznie zanieczyszczenia i uszkodzenia lakieru, pozostawiając jednocześnie długotrwałą, ochronną warstwę wosku.


JAK STOSOWAĆ PREPARAT T-CUT COLOR FAST
..........................................................................................................................
Przed użyciem preparatu T-Cut Color Fast należy umyć samochód szamponem (polecamy szampon z woskiem Triplewax) i dokładnie osuszyć karoserię lub poczekać, aż wyschnie.

Na tym etapie, jeszcze przed przystąpieniem do nakładania preparatu T-Cut Color Fast, warto zlokalizować miejsca, wymagające szczególnej regeneracji. Jest to wskazane
z tego względu, że sposób nakładania woskującego regeneratora lakieru T-Cut Color Fast różnicujemy, w zależności od stopnia i rodzaju uszkodzeń powierzchni.


T-Cut Color Fast nakładamy małymi partiami na poszczególne elementy karoserii przy pomocy wilgotnej szmatki, wcierając go ruchami kolistymi w powierzchnię lakieru. Proces regeneracji następuje w momencie wcierania preparatu, dlatego istotne jest, aby w miejscach uszkodzeń (zabrudzenia smołą, żywicą, zarysowania od kluczyków, odbarwienia lakieru, zmatowienia, drobne rysy po myjni mechanicznej) wcierać go dłużej i silniej, aż do likwidacji istniejących wad.

Po wyschnięciu preparatu, co sygnalizuje nam lekkie „zamglenie” powierzchni, należy przystąpić do ostatecznego procesu polerowania, który nada lakierowi wspaniały głęboki połysk.

Ponieważ T-Cut Color Fast zawiera pigmenty barwiące, należy uważać, aby nie nanieść go na elementy plastikowe i gumowe. W razie przypadkowego ich zabrudzenia należy wyczyścić je od razu wilgotną szmatką lub użyć preparatów do czyszczenia i konserwacji plastikowych i gumowych elementów zewnętrznych. Polecamy tu dwa preparaty: aerozolowy, bezbarwny środek CarPlan Original Black oraz czernidło do elementów plastikowych CarPlan Black Trim Wax.


CZY T-CUT COLOR FAST TO INACZEJ WOSK KOLORYZUJĄCY?
..........................................................................................................................
Absolutnie nie. Wosk koloryzujący służy do zabezpieczania lakieru warstwą wosku oraz maskowania, dzięki obecności pigmentów, ubytków występujących na powierzchni lakieru. Natomiast T-Cut Color Fast trwale usuwa większość uszkodzeń, przywracając powierzchni lakieru pierwotną jakość, a oprócz tego zabezpiecza ją woskiem. Obecność pigmentów barwiących, poprzez połączenie z procesem regeneracji, wydobywa głębię koloru, a także maskuje duże ubytki. Zwykły wosk koloryzujący, w przeciwieństwie do T-Cut Color Fast, nie ma właściwości regenerujących.


CZY PREPARAT T-CUT COLOR FAST MOŻNA STOSOWAĆ NA NOWYCH LAKIERACH
..........................................................................................................................
T-Cut Color Fast jest preparatem pielęgnacyjnym i można go stosować również na nowych lakierach.
Ponieważ nowe lakiery są z reguły mniej zniszczone lub posiadają tylko miejscowe uszkodzenia, proces użycia preparatu wygląda tu nieco inaczej, aniżeli na lakierach kilkuletnich.
Regeneracja następuje w momencie nakładania preparatu, poprzez jego mocniejsze wcieranie w powierzchnię lakieru. Wiedząc o tym, należy odpowiednio regulować nacisk i czas wcierania w zależności od tego, jak intensywnej pielęgnacji wymaga określony fragment karoserii.
I tak w przypadku nowego lakieru z miejscowymi uszkodzeniami, T-Cut Color Fast wcieramy mocniej tylko w miejscach występowania wad. Na pozostałych elementach karoserii wystarczy lekko rozsmarować preparat, nie uruchamiając procesu regeneracji lakieru, a jedynie zabezpieczając powierzchnię woskiem.JAK NALEŻY DOBIERAĆ KOLOR PRODUKTU I CZY MOŻE ON ZMIENIĆ KOLOR LAKIERU JEŻELI SIĘ TROCHĘ RÓŻNI?
..........................................................................................................................
Dobierając T-Cut Color Fast do koloru lakieru należy kierować się skalą barw, przedstawioną na tylnej etykiecie opakowania. Kolor preparatu nie musi być identyczny, wystarczy dobrać zbliżony odcień. Zawarte w produkcie pigmenty nie zmieniają koloru lakieru, wydobywają natomiast jego głębię, wnikając w mikropęknięcia. Maskują również większe ubytki.

Ciekawostką jest, że użycie produktu jasnoczerwonego na białym lakierze nada mu delikatny odcień różu. Zabarwienie to utrzyma się około pół roku, dopóki pigmenty nie zostaną wypłukane z mikropęknięć powierzchni.
Natomiast użycie tego samego koloru T-Cut Color Fast na jasnoczerwonych lakierach spowoduje właśnie wydobycie głębi koloru.

Zobacz także

Ręczne mycie samochoduWoskowanie samochoduRegeneracja lakieruCzyszczenie tapicerkiCzyszczenie układu klimatyzacjiMycie opon i felgEkspresowe czyszczenie autaLepsza widoczność, większe bezpieczeństwo - płyny do spryskiwaczy SONAXSlim Smart RepairHistoria motoryzacjiKiedy po raz pierwszy zastosowanoRaport niezawodności DEKRA 2010Autobiznes i tematy z nim związaneFotografie różnych pojazdówReklamy i testy samochodówSłownikMy Shaldan - naturalne japońskie odświeżacze powietrzaNieprzyjemny zapach powietrza z układu klimatyzacjiNowości o oponachMotoryzacja to nasza pasjaJak zimą uruchomić samochód