KATEGORIE PRODUKTÓW

 
Znajdź produkt:
Wybierz producenta:
   
  Odmrażacze i skrobaczki (7)
Baterie DURACELL (4)
Breloki do kluczyków (4)
Czyszczenie chromów (2)
Czyszczenie deski rozdzielczej (42)
Czyszczenie klimatyzacji (5)
Czyszczenie plastików (27)
Czyszczenie skóry (11)
Czyszczenie tapicerki (16)
Do Chłodnic (9)
Do Układu Kierowniczego (3)
Dobre na prezent (7)
Dom i Ogród (16)
EURO 2012 (0)
Inne (63)
Kity (5)
Kleje (72)
Konserwacja opon i felg (17)
Konserwacja silnika (17)
Konserwacja uszczelek (5)
Lakiery (2)
Latarki (17)
Likwidacja zarysowań (19)
Mycie szyb (24)
Nanotechnologia (3)
Odrdzewiacze (14)
Odświeżacze i zapachy (53)
Pielęgnacja lakieru (16)
Produkty dla warsztatów (68)
Płyny do Spryskiwaczy (5)
Regeneracja lakieru (20)
Ściereczki do czyszczenia (12)
Silikony (36)
Smary i Oleje (50)
Szampony (18)
Uszczelniacze (6)
Woski koloryzujące (14)
Woski uniwersalne (14)
Wycieraczki samochodowe (10)
Wyprzedaż garażowa (1)
Wyprzedaż posezonowa (0)


POMOC

Jak kupowaćZwroty i reklamacjeRegulamin sklepuAutokosmetyki SonaxVideo poradnikLinki sponsorowane

NOWOŚCI

Jak zimą uruchomić samochód

Jakie macie sposoby na rozruch awaryjny samochodu zimą?
Nasze sposoby już wkrótce.
Zapraszamy

a)
Akumulator to ta część samochodu, która może sprawić nam najwięcej kłopotów zimą. Chyba nikt nie lubi takiej sytuacji, gdy rankiem, przy trzaskającym mrozie spieszymy się do pracy, a silnik nie chce odpalić.

 

Nie powinno to specjalnie dziwić, gdyż w okresie zimowym kierowcy intensywnie używają różnych elektrycznych urządzeń, jak chociażby ogrzewania, świateł, ogrzewanej tylnej szyby, radioodbiornika, reflektorów przeciwmgielnych, a wszystkie one pobierają dużo energii akumulatora. Szczególnie, gdy kierowca eksploatuje samochód codziennie na krótkich odcinkach w jeździe miejskiej, nie ma szansy na należyte doładowanie akumulatora. Dlatego, choć to może brzmi mało prawdopodobnie, nawet nowy, dwutygodniowy akumulator może odmówić nagle posłuszeństwa.

Pamiętajmy, iż im niższa jest temperatura na zewnątrz, tym niższa jest temperatura elektrolitu, a tym samym obniża się pojemność elektryczna akumulatora. Już przy zerowej temperaturze na dworze, pojemność akumulatora obniża się o ok. 20%. A jeśli temperatury osiągną niższe wartości niż minus 20 stopni C., to jego pojemność obniży się wręcz do 50%. A pamiętać należy, że szacunki te dotyczą nowych akumulatorów.

Przed samą zimą warto więc przyjrzeć się akumulatorowi. Przede wszystkim pamiętajmy, iż nowe akumulatory mają żywotność do ok. 3 lat, więc jeśli nasz dochodzi już do takiego wieku, albo wręcz jest starszy, to możemy się spodziewać różnych przykrych niespodzianek. Pierwsze objawy gorszej pracy akumulatora możemy i powinniśmy zauważyć już sami - jeśli przy uruchamianiu samochodu rozrusznik obraca silnik wolniej niż zwykle lub słabiej świecą reflektory - to możemy zacząć podejrzewać, iż coś dzieje się niedobrego.


 

Zobacz także

Ręczne mycie samochoduWoskowanie samochoduRegeneracja lakieruCzyszczenie tapicerkiCzyszczenie układu klimatyzacjiMycie opon i felgEkspresowe czyszczenie autaLepsza widoczność, większe bezpieczeństwo - płyny do spryskiwaczy SONAXSlim Smart RepairUsuwanie rys z lakieru samochodowego T-CutHistoria motoryzacjiKiedy po raz pierwszy zastosowanoRaport niezawodności DEKRA 2010Autobiznes i tematy z nim związaneFotografie różnych pojazdówReklamy i testy samochodówSłownikMy Shaldan - naturalne japońskie odświeżacze powietrzaNieprzyjemny zapach powietrza z układu klimatyzacjiNowości o oponachMotoryzacja to nasza pasja