KATEGORIE PRODUKTÓW

 
Znajdź produkt:
Wybierz producenta:
   
  Odmrażacze i skrobaczki (7)
Baterie DURACELL (4)
Breloki do kluczyków (4)
Czyszczenie chromów (2)
Czyszczenie deski rozdzielczej (42)
Czyszczenie klimatyzacji (5)
Czyszczenie plastików (27)
Czyszczenie skóry (11)
Czyszczenie tapicerki (16)
Do Chłodnic (9)
Do Układu Kierowniczego (3)
Dobre na prezent (7)
Dom i Ogród (16)
EURO 2012 (0)
Inne (63)
Kity (5)
Kleje (72)
Konserwacja opon i felg (17)
Konserwacja silnika (17)
Konserwacja uszczelek (5)
Lakiery (2)
Latarki (17)
Likwidacja zarysowań (19)
Mycie szyb (24)
Nanotechnologia (3)
Odrdzewiacze (14)
Odświeżacze i zapachy (53)
Pielęgnacja lakieru (17)
Produkty dla warsztatów (68)
Płyny do Spryskiwaczy (5)
Regeneracja lakieru (20)
Ściereczki do czyszczenia (12)
Silikony (36)
Smary i Oleje (50)
Szampony (18)
Uszczelniacze (6)
Woski koloryzujące (14)
Woski uniwersalne (14)
Wycieraczki samochodowe (10)
Wyprzedaż garażowa (1)
Wyprzedaż posezonowa (0)


POMOC

Jak kupowaćZwroty i reklamacjeRegulamin sklepuAutokosmetyki SonaxVideo poradnikLinki sponsorowane

NOWOŚCI

Mycie opon i felg

Koła samochodu mają bardzo duży wpływ na zachowanie naszego auta na drodze, jednakże poświęcamy im niewiele uwagi. Z reguły nasze czynności ograniczają się do sprawdzenia ciśnienia, wyważenia kół przy sezonowej zmianie opon lub powierzchownego umycia opon i kołpaków.

Guma opon, poza naturalnym procesem zużywania się, narażona jest na działanie czynników atmosferycznych, jak np. promieni słonecznych, które obniżają ich żywotność. Natomiast na felgach, zarówno stalowych i ze stopów lekkich oraz pod kołpakami, osadzają się liczne zanieczyszczenia drogowe, jak pył z klocków hamulcowych, smoła z asfaltu, błoto, czy sól. Działają one negatywnie na powierzchnie metalowe, a także na odpowiednią trakcję kół. Dobrze jest więc, co kilka miesięcy, zadbać o ich czystość.

Na półkach sklepowych mamy bardzo duży wybór preparatów do mycia opon oraz felg. Ze swojej strony polecamy wygodny w użyciu aerozol do konserwacji opon marki Moje Auto, czy preparaty w postaci żelu firmy Turtle Wax. W przypadku felg możemy użyć preparat w atomizerze Moje Auto, płyn do mycia felg z nanocząsteczkami Turtle Wax Extreme Nano Tech lub specjalne ściereczki Armor All.

Naturalnie pierwszą czynnością jaką wykonujemy jest dokładne umycie i spłukanie czyszczonych elementów.

1. Umycie zewnętrznej strony kołpaków jest tak naprawdę zabiegiem estetycznym. Dopiero po ich zdjęciu widać ile osiada na felgach zanieczyszczeń drogowych.


2. Po zdjęciu kołpaków nie zapominajmy także o wyczyszczeniu ich wewnętrznej strony.


3. Przed przystąpieniem do właściwego czyszczenia felg myjemy je wstępnie wodą usuwając tym samym zaschnięte błoto i inne zabrudzenia.


4. W usunięciu niewielkich zabrudzeń z felg, czy kołpaków pomocne będą specjalne ściereczki nasączone odpowiednimi preparatami czyszczącymi.


5. Wybrany preparat nanosimy bezpośrednio na felgi, myjemy je szczotką i znów spłukujemy wodą. Właściwości takich preparatów ułatwią nam usunięcie takich zanieczyszczeń jak pył z klocków hamulcowych czy smołę pochodzącą z rozgrzanego asfaltu.


6. W przypadku felg ze stopów lekkich wykonujemy te same czynności, ale używamy przeznaczonych do nich preparatów. Są one bezpieczne dla chromu i dodatkowo nabłyszczą ich powierzchnię.


7. W sprzedaży dostępne są również specjalne ściereczki nasączone preparatem do czyszczenia felg. Służą one głównie do doraźnego usunięcia niewielkich zabrudzeń na feldze, czy kołpaku.


8. Preparaty do konserwacji opon nanosimy wyłącznie na ich boki. Uwaga, ze względów bezpieczeństwa nie wolno nimi pokrywać powierzchni bieżnika!


9. Większość preparatów do opon wytwarza pianę, która po krótkim czasie wysycha pozostawiając po sobie tzw. „efekt mokrej opony”.


10. Sezonowa zmiana opon jest okazją do gruntownego wyczyszczenia także wewnętrznej strony felgi.


11. Zdjęte do przechowania ogumienie należy umyć, a następnie na jego boki nanieść preparat do opon. Taki zabieg zabezpieczy gumy przed naturalnym procesem starzenia.

Zobacz także

Ręczne mycie samochoduWoskowanie samochoduRegeneracja lakieruCzyszczenie tapicerkiCzyszczenie układu klimatyzacjiEkspresowe czyszczenie autaLepsza widoczność, większe bezpieczeństwo - płyny do spryskiwaczy SONAXSlim Smart RepairUsuwanie rys z lakieru samochodowego T-CutHistoria motoryzacjiKiedy po raz pierwszy zastosowanoRaport niezawodności DEKRA 2010Autobiznes i tematy z nim związaneFotografie różnych pojazdówReklamy i testy samochodówSłownikMy Shaldan - naturalne japońskie odświeżacze powietrzaNieprzyjemny zapach powietrza z układu klimatyzacjiNowości o oponachMotoryzacja to nasza pasjaJak zimą uruchomić samochód