KATEGORIE PRODUKTÓW

 
Znajdź produkt:
Wybierz producenta:
   
  Odmrażacze i skrobaczki (7)
Baterie DURACELL (4)
Breloki do kluczyków (4)
Czyszczenie chromów (2)
Czyszczenie deski rozdzielczej (42)
Czyszczenie klimatyzacji (5)
Czyszczenie plastików (27)
Czyszczenie skóry (11)
Czyszczenie tapicerki (16)
Do Chłodnic (9)
Do Układu Kierowniczego (3)
Dobre na prezent (7)
Dom i Ogród (16)
EURO 2012 (0)
Inne (63)
Kity (5)
Kleje (72)
Konserwacja opon i felg (17)
Konserwacja silnika (17)
Konserwacja uszczelek (5)
Lakiery (2)
Latarki (17)
Likwidacja zarysowań (19)
Mycie szyb (24)
Nanotechnologia (3)
Odrdzewiacze (14)
Odświeżacze i zapachy (53)
Pielęgnacja lakieru (16)
Produkty dla warsztatów (68)
Płyny do Spryskiwaczy (5)
Regeneracja lakieru (20)
Ściereczki do czyszczenia (12)
Silikony (36)
Smary i Oleje (50)
Szampony (18)
Uszczelniacze (6)
Woski koloryzujące (14)
Woski uniwersalne (14)
Wycieraczki samochodowe (10)
Wyprzedaż garażowa (1)
Wyprzedaż posezonowa (0)


POMOC

Jak kupowaćZwroty i reklamacjeRegulamin sklepuAutokosmetyki SonaxVideo poradnikLinki sponsorowane

NOWOŚCI

Czyszczenie układu klimatyzacji

Prawidłowa praca układu klimatyzacji, a także wentylacji spełnia ważną rolę zarówno w zapewnieniu nam komfortu podróży, jak i dobrej widoczności. I to przez cały rok - w okresie letnim będzie nas chłodziła, a w deszczowe dni pozwoli szybko i skutecznie osuszyć zaparowane szyby.
Ale mechaniczna sprawność układu to nie wszystko. W czasie pracy układu klimatyzacji na jego wewnętrznych powierzchniach zbierają się wszelkie bakterie i grzyby. Ich wdychanie może negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, co pośrednio ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze.
W dzisiejszym wykładzie znajdziemy więc sposób na zapewnienie prawidłowej pracy układu klimatyzacji (zarówno manualnej, jak i automatycznej) oraz wentylacji.
Do wyboru polecamy dwa preparaty do czyszczenia klimatyzacji marki 'Moje Auto' – klasyczny i wzbogacony technologią nano-cząsteczek. Proponowane przez nas preparaty działają permanentnie w trakcie pracy układu klimatyzacji, jednak zalecamy systematyczne powtarzanie takiej konserwacji raz na 3 do 5 miesięcy.
W pierwszej kolejności musimy zlokalizować filtr przeciwpyłowy klimatyzacji, który na czas czyszczenia musimy wyjąć oraz umiejscowienie kanału dolotowego układu. Do tego przydatna będzie książka obsługi samochodu i narzędzia (np. śrubokręt) do zdjęcia obudowy filtra.

1. Bardzo często efektywność układu wentylacji spada poprzez liście dostające się pod maskę silnika. W pierwszej kolejności usuwamy je z kratek zasysających powietrze.


2. Zapoznajmy się dokładnie z zamieszczoną na opakowaniu wybranego przez nas produktu kolejnością wykonywania wszystkich czynności.


3. W przypadku polecanych przez nas produktów w pierwszej kolejności wyłączamy klimatyzację, maksymalnie zwiększamy pracę dmuchawy i ustawiamy na zimne powietrze.


4. Ważne abyśmy ustawili kierunek nawiewu na centralne kratki i przełączyli na obieg zamknięty.


5. Przed użyciem pojemnik z preparatem do czyszczenia klimatyzacji należy energicznie wstrząsnąć.


6. Uważając, aby przypadkowo nie nacisnąć na zawór dozujący, umieszczamy w nim dołączoną do opakowania elastyczną rurkę.


7. Jej końcówkę wkładamy do głównego kanału dolotowego układu klimatyzacji – uwaga nie mylić z kratkami wylotowymi. Następnie zdecydowanymi i długimi seriami wtryskujemy zawartość całego opakowania.


8. Po tej czynności wyłączamy pracę dmuchawy i pozostawiamy pracujący układ na 15 minut. Następnie zakładamy na miejsce filrt przeciwpyłkowy i ponownie uruchamiamy układ klimatyzacji.

9. Czyszczenie kanałów klimatyzacji to nie wszystko – warto przy tej okazji wytrzeć z kurzu kratki wylotowe powietrza. Ułatwią nam to specjalne ściereczki do czyszczenia kokpitu.


10. Kratki te możemy również wyczyścić tradycyjnym preparatem do kokpitu.

11. Na zakończenie możemy dodatkowo odświeżyć wnętrze samochodu naszych ulubionym zapachem. Znajdziemy go z pewnością w bogatej palecie drzewek Wunder-Baum.Dbaj o klimatyzację przez cały rok.
 Większość kierowców już nie potrafi się obejść bez używania klimatyzacji latem
Jednak wiele osób nie wie,że używanie jej zimą jest jak najbardziej poprawne i wskazane.Potrzeba jeszcze trochę czasu,
aby kierowcy nabyli ten nawyk.

  Mokre ubranie czy parasole wprowadzają wilgoć do wnętrza samochodu i powodują parowanie szyb.Używanie klimatyzacji jest rozwiązaniem,aby szybko,łatwo i skutecznie osuszyć powietrze we wnętrzu auta.

Wiele urządzeń sterujących temperaturą przewiduje automatyczne włączanie klimatyzacji,gdy aktywna jest funkcja "odmrażanie".
Ale w innnym przypadku klimatyzację należy włączyć ręcznie.

Zobacz także

Ręczne mycie samochoduWoskowanie samochoduRegeneracja lakieruCzyszczenie tapicerkiMycie opon i felgEkspresowe czyszczenie autaLepsza widoczność, większe bezpieczeństwo - płyny do spryskiwaczy SONAXSlim Smart RepairUsuwanie rys z lakieru samochodowego T-CutHistoria motoryzacjiKiedy po raz pierwszy zastosowanoRaport niezawodności DEKRA 2010Autobiznes i tematy z nim związaneFotografie różnych pojazdówReklamy i testy samochodówSłownikMy Shaldan - naturalne japońskie odświeżacze powietrzaNieprzyjemny zapach powietrza z układu klimatyzacjiNowości o oponachMotoryzacja to nasza pasjaJak zimą uruchomić samochód