KATEGORIE PRODUKTÓW

 
Znajdź produkt:
Wybierz producenta:
   
  Odmrażacze i skrobaczki (7)
Baterie DURACELL (4)
Breloki do kluczyków (4)
Czyszczenie chromów (2)
Czyszczenie deski rozdzielczej (42)
Czyszczenie klimatyzacji (5)
Czyszczenie plastików (27)
Czyszczenie skóry (11)
Czyszczenie tapicerki (16)
Do Chłodnic (9)
Do Układu Kierowniczego (3)
Dobre na prezent (7)
Dom i Ogród (16)
EURO 2012 (0)
Inne (64)
Kity (5)
Kleje (72)
Konserwacja opon i felg (17)
Konserwacja silnika (17)
Konserwacja uszczelek (5)
Lakiery (2)
Latarki (17)
Likwidacja zarysowań (19)
Mycie szyb (24)
Nanotechnologia (3)
Odrdzewiacze (14)
Odświeżacze i zapachy (53)
Pielęgnacja lakieru (17)
Produkty dla warsztatów (68)
Płyny do Spryskiwaczy (5)
Regeneracja lakieru (20)
Ściereczki do czyszczenia (13)
Silikony (36)
Smary i Oleje (50)
Szampony (18)
Uszczelniacze (6)
Woski koloryzujące (14)
Woski uniwersalne (14)
Wycieraczki samochodowe (10)
Wyprzedaż garażowa (1)
Wyprzedaż posezonowa (0)


POMOC

Jak kupowaćZwroty i reklamacjeRegulamin sklepuAutokosmetyki SonaxVideo poradnikLinki sponsorowane

NOWOŚCI

Czyszczenie tapicerki

Czas jaki spędzamy w samochodzie i czynności, które przy tym wykonujemy wpływa przede wszystkim na wygląd jego wnętrza, a przede wszystkim tapicerki. Jest ona narażona na liczne zabrudzenia spowodowane np. naszym ubraniem i obuwiem, siatkami z zakupami, dymem papierosowym, czy resztkami jedzenia – np. lodów, czy czekolady. Osobną 'kategorię' stanowią podróżujące z nami dzieci.
Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do czyszczenia, czy prania tapicerki samochodu. Osobne przeznaczone są do tapicerki materiałowej, a osobne do skóry. W zależności od stopnia zabrudzenia możemy skorzystać z pianki w aerozolu lub atomizerze, mleczka w butelce, czy poręcznych ściereczek nasączonych preparatem. Ze swojej strony polecamy STP 'TUFF STUFF' - piankę do czyszczenia tapicerki tkaninowej i welurowej oraz preparaty do czyszczenia tapicerki z linii Moje Auto. Do czyszczenia i pielęgnacji tapicerki skórzanej rekomendujemy - mleczko do czyszczenia skóry 'Leather Cleaner' Turtle Wax, czy ściereczki do tapicerki lub skóry firmy Armor All.

1. Przed przystąpieniem do czyszczenia tapicerki dokładnie odkurzmy całe wnętrze samochodu z uwzględnieniem takich miejsc, jak np. łączenie oparcia z siedziskiem fotela.


2. Nie zapomnijmy również o wyjęciu i wytrzepaniu wycieraczek i odkurzeniu wykładziny podłogowej.


3. Tapicerkę z materiału spryskajmy wybranym przez siebie preparatem – atomizer ma postać płynu, a aerozol pianki.


4. Po nałożeniu preparatu w atomizerze wetrzyjmy go delikatnie, np. za pomocą szczoteczki do mycia rąk. Pod jego wpływem czyszczone miejsca na chwilę ściemnieją co ułatwi nam dokładne pokrycie całej powierzchni.


5. W przypadku aerozolu na czyszczonej powierzchni wytwarza się obfita piana. Po jej nałożeniu odczekajmy kilka minut, po czym przecieramy te miejsca wilgotną ściereczką usuwając pozostałości preparatu.


6. Przed czyszczeniem tapicerki skórzanej przecieramy ją najpierw wilgotną ściereczką.


7. Do 'skóry' przeznaczone są osobne produkty, w tym również w postaci mleczka.


8. Mniejsze zabrudzenia możemy wyczyścić przy użyciu ściereczek nasączonych preparatem do tapicerki – zarówno materiałowej, jak i skórzanej.


9. Czyszcząc tapicerkę nie zapominajmy o takich elementach jak boczki drzwi, podsufitka, zagłówki, czy wykładzina bagażnika.


10. Tymi samymi preparatami możemy również wyczyścić wykładzinę podłogową, czy dywaniki welurowe.Zobacz także

Ręczne mycie samochoduWoskowanie samochoduRegeneracja lakieruCzyszczenie układu klimatyzacjiMycie opon i felgEkspresowe czyszczenie autaLepsza widoczność, większe bezpieczeństwo - płyny do spryskiwaczy SONAXSlim Smart RepairUsuwanie rys z lakieru samochodowego T-CutHistoria motoryzacjiKiedy po raz pierwszy zastosowanoRaport niezawodności DEKRA 2010Autobiznes i tematy z nim związaneFotografie różnych pojazdówReklamy i testy samochodówSłownikMy Shaldan - naturalne japońskie odświeżacze powietrzaNieprzyjemny zapach powietrza z układu klimatyzacjiNowości o oponachMotoryzacja to nasza pasjaJak zimą uruchomić samochód