KATEGORIE PRODUKTÓW

 
Znajdź produkt:
Wybierz producenta:
   
  Odmrażacze i skrobaczki (7)
Baterie DURACELL (4)
Breloki do kluczyków (4)
Czyszczenie chromów (2)
Czyszczenie deski rozdzielczej (42)
Czyszczenie klimatyzacji (5)
Czyszczenie plastików (27)
Czyszczenie skóry (11)
Czyszczenie tapicerki (16)
Do Chłodnic (9)
Do Układu Kierowniczego (3)
Dobre na prezent (7)
Dom i Ogród (16)
EURO 2012 (0)
Inne (63)
Kity (5)
Kleje (72)
Konserwacja opon i felg (17)
Konserwacja silnika (17)
Konserwacja uszczelek (5)
Lakiery (2)
Latarki (17)
Likwidacja zarysowań (19)
Mycie szyb (24)
Nanotechnologia (3)
Odrdzewiacze (14)
Odświeżacze i zapachy (53)
Pielęgnacja lakieru (17)
Produkty dla warsztatów (68)
Płyny do Spryskiwaczy (5)
Regeneracja lakieru (20)
Ściereczki do czyszczenia (12)
Silikony (36)
Smary i Oleje (50)
Szampony (18)
Uszczelniacze (6)
Woski koloryzujące (14)
Woski uniwersalne (14)
Wycieraczki samochodowe (10)
Wyprzedaż garażowa (1)
Wyprzedaż posezonowa (0)


POMOC

Jak kupowaćZwroty i reklamacjeRegulamin sklepuAutokosmetyki SonaxVideo poradnikLinki sponsorowane

NOWOŚCI

Woskowanie samochodu

Większości z nas woskowanie samochodu kojarzy się ze żmudnym nakładaniem pasty i jeszcze żmudniejszym polerowaniem powierzchni karoserii. Należy przy tym działać szybko i jednocześnie ostrożnie. Tradycyjny wosk jest trudniejszy do wypolerowania, a przypadkiem nałożony na elementy gumowe, plastikowe, czy szklane pozostawia na nich biały nalot.

Teraz dzięki syntetycznemu woskowi w płynie Turtle Wax ICE czynność ta jest wyjątkowo łatwa i szybka do wykonania. Nałożenie go na cały samochód i wypolerowanie zajmie nam około 15 minut. I co ważne, możemy to wykonać w pełnym słońcu na mocno nagrzanych powierzchniach karoserii bez utraty właściwości wosku!
Przed przystąpieniem do woskowania należy przyjrzeć się powierzchni lakieru. Niewielkie zadrapania, czy ubytki lakieru możemy usunąć za pomocą pasty Turtle Wax 'Safe Cut Colour Restorer' lub 'Color Magic'.

1.Przed woskowaniem myjemy całe nadwozie samochodu – najlepszy efekt przyniesie mycie ręczne. Po dokładnym spłukaniu czystą wodą czekamy na wyschnięcie karoserii pamiętając, żeby nie wystawiać jej na mocne działanie promieni słonecznych.


2. Po umyciu warto przetrzeć do sucha takie miejsca jak krawędzie drzwi, progi, rynienki dachowe, czy szczeliny wokół pokrywy silnika i bagażnika.


3. ICE, w porównaniu z innymi woskami, możemy nakładać na pełnym słońcu i na rozgrzane powierzchnie karoserii. Cała czynność na średniej wielkości samochodzie zajmie nam 10-15 minut.


4. Właściwości wosku syntetycznego ICE bez trudu zamaskują płytkie rysy na powłoce lakieru.
W przypadku głębszych ubytków możemy je wyrównać specjalnymi pastami lub kredkami, np. Color Magic firmy Turtle Wax.


5. Opakowanie ICE zawiera wszystkie potrzebne nam do woskowania rzeczy. W zestawie znajdziemy butelkę z płynnym woskiem o pojemności 500 ml, gąbkę oraz ściereczkę z mikrofibry.


6. Przed użyciem zawartość butelki należy mocno wstrząsnąć. Jeśli opakowanie było już używane zwróćmy uwagę, czy jej nakrętka jest dobrze osadzona na swoim miejscu.


7. Wosk ma postać płynu co znacznie ułatwia jego nakładanie. W precyzyjnym dozowaniu wosku pomaga zwężona końcówka butelki, na gąbkę nakładamy kilka kropel produktu.


8. Woskowanie karoserii, ruchami okrężnymi, rozpoczynamy od dachu i systematycznie schodzimy w dół auta. Nie musimy przy zwracać szczególnej uwagi na elementy gumowe i plastikowe. W porównaniu z innymi woskami, ICE nie pozostawia na nich białego nalotu.


9. Dla lepszego efektu wizualnego pokryjmy woskiem także progi, boczne krawędzie drzwi i pokryw silnika oraz bagażnika.


10. Po zakończeniu woskowania karoserię samochodu przecieramy jedną stroną ściereczki z mikrofibry. Podobnie jak przy woskowaniu czynność tę rozpoczynamy od dachu. W przypadku woskowania mniejszych powierzchni po nałożeniu musimy odczekać około 5 minut.


11. Drugą stroną ściereczki możemy dodatkowo wypolerować karoserię. W przypadku ICE nie musimy używać do tego dużej siły. Nałożony wosk pozostawia głęboki i lustrzany połysk oraz zapewnia ochronę przed negatywnym działaniem promieni UV.Zobacz także

Ręczne mycie samochoduRegeneracja lakieruCzyszczenie tapicerkiCzyszczenie układu klimatyzacjiMycie opon i felgEkspresowe czyszczenie autaLepsza widoczność, większe bezpieczeństwo - płyny do spryskiwaczy SONAXSlim Smart RepairUsuwanie rys z lakieru samochodowego T-CutHistoria motoryzacjiKiedy po raz pierwszy zastosowanoRaport niezawodności DEKRA 2010Autobiznes i tematy z nim związaneFotografie różnych pojazdówReklamy i testy samochodówSłownikMy Shaldan - naturalne japońskie odświeżacze powietrzaNieprzyjemny zapach powietrza z układu klimatyzacjiNowości o oponachMotoryzacja to nasza pasjaJak zimą uruchomić samochód